Kočka

13. prosince 2015 v 13:22 | Tashy |  Já a Ostatní
Domácí mazlíčci přináší potěšení, smutek a občas i zlost. Třeba jako naše kočka. Ráno, kdy můj mozek teprve startuje a začíná zaznamenávat, že už nejsem v říši snů, sedí kočka u dveří a čeká, kdy ji pustím dovnitř. Stačí samozdřejmě nestřežený okamžik při otevírání dveří a kočka se už uvelebuje na gauči nebo ve vašich peřinách.
Musím přiznat, že ta naše si už na to zvykla, a kdykoliv už po ni chmatám, že ji jakože vezmu ven, vezme to jednou metou pod postel a čeká, kdy mě přejde chuť jí vyhodit. Udělám si tedy snídani a usedam ke stolu s úmyslem si ji v klidu vychutnat. To už kočka, jako magicky, sedí na židli předemnou a očima sleduje každé sousto, které si vložím do úst, jestli by mi třeba kousek neupadl. V horších případech si drze vleze na klín, kde dělá, že se chce mazlit. Zaregistruje souřadnice jídla a začne se ho tlapkami dožadovat, ikdyby mě měla vlézt do krku. Odsunu se tedy od stolu a schazuji kočku na zem.Ta se uraženě stěhuje na pohovku, kde zaujímá pozici pro ranní hygienu a pak usíná. Konečně klid ...

Naše kočka je dost divoká. Ikdyž se ráda mazlí, po nějaké chvíli vám ruku začne kousat. Nikdy né silně, jen ten tak ze hry, ale bohužel pro ni lidská kůže je měkká a tak mívám často celé ruce poškrábané a okousané.

Ale jsem ráda za to, jaká je dnes. Před půl rokem měla svoje první ( a mým zákrokem i poslední ) koťata. Jelikož jí poušíme ven, v období, kdy vrhla, nechodila dovnitř vůbec. Když koťata vyrostla, nechodila domů tak často a mazlit se nechtěla vůbec. Byla velmi hubená a představa, že by to tak mohlo být každý rok, děsila nejvíc asi mojí mámu. Hodila mě doslova s kočkou ke strýci do auta a poslala nás k veterináři.

Brzy po podvázání kočka nabrala síly, trochu přibrala a vrátila se jí ztracená hravost a aktivita. Když jsme dokonce koťata rozdaly lidem v okolí, začala být doma časteji, a dnes už není dne, kdy by mě její radostné mňoukání a dožadování jídla nevítalo.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama