Co je Zaklínač 3 ?

12. prosince 2015 v 17:52 | Tashy |  Hry
Hra a knížky ?Ten, kdo by řekl, že Zaklínač je jen nůzná trilogie her a několik knížek, ho nikdy neviděl ani nehrál. Nejlepší hra roku 2015, nejlepší RPG roku 2015, rozsáhlý svět se spousty originálních možností jak si hru vychutnat, desítky osobitých postav, příšer, enormně dlouhý a poutavý příběh a množství vylepšení, zbrojí, mečů a tak bych mohla chválit až do nekonečna. Jen na první rozehrání, kdy jsem podrobně zkoumala každý ždibíček mapy, mě to zabralo jen něco nad 200 herních hodin, a to přiznám, že jsem si tento poutavý příběh vychutnala ještě minimálně 5x. Začátkem října přišli vývojáři s novým datadiskem, který přinesl hráčům nový poutavý příběh.

Abych ale nebásnila a nepsala tu dlouhou recenzi, kterou ani nemám v úmyslu, pusťme se spíše do příběhu hry Zaklínače 3. Ano, zatím jediný, kterého jsem hrála, což brzy napravím ...

Zaklínač Geralt z Rivie, známý zabiják příšer, kterému se vrátili vzpomínky, hledá svou osudem spřízněnou lásku, čarodějku Yennefer. Její stopy objeví v bývalém temerském, nyní už nilfgaardském Bělosadu, kde se po zeptání jistého Zrcadelníka dozví, že s čarodějkou mluvil velitel místní posádky. Když pro něj Geralt splní zakázku na Gryfa, který pustoší okolí, a vrátí se do hospody, Yennefer se s nilfgaardským doprovodem objeví ve vesnici a po krátkém přivítání spěchají do Wyzimy, kde si s Geraltem potřebuje někdo nutně promluvit. Zaklínač zjistí, že někdo je vlastně Císař Emhyr, nejmocnější vládce, který vládne Nilfgaardu. Nabídne Geraltovi vysokou odměnu, když najde jeho biologickou dceru Ciri, někdejší Geraltovu osudem svázanou chráněnku a nositelku starší krve, magických schopností nevídaného rozměru, která se objevila v severních zemích a kterou pronásleduje divoký hon, elfové z jiného světa.

Protože je Ciri pro Geralta jako dcera, neváhá a vydá se do Velenu, válkou zníčené země, kterou ovládají 3 magické bytosti. Geralt potká známou Keiru, která mu pomůže zjistit, že po Ciri pátral nějaký mág, a krvavého barona Filipa, který výměnou za informace o Ciri hledá svou ztracenou manželku. Poté co mu pomůže, vyjíždí Geralt přes mohutnou řeku Pontar do Novigradu, nějvětšího města na světe, kde hledá přítele Marigolda. Setkává se s Triss, svou bývalou milenkou, která mu pomlže dobádat, že Marigold pomáhal Ciri získat poklad zdejšího bossa, jedoho ze šéfů podsvětí, Dijkstry. Po osvobození Marigolda Geralt zjištuje, že Ciri nutně potřebovala peníze na opravu magického zařízení, ale při pronásledování stráží se kamsi odteleportovala.

Po zdařilé záchraně Marigolda a románku s Triss se Geralt vydává ná Skellige, souostroví šesti ostrovů vedenými různými klany. Zde potkává opět Yennefer, která naléhá na prozkoumání jakési magické pohromy, která zničila půlku lesa na neobydlené části ostrova. Zaklínač a čarodějka zjišťují, že jí vyvolal mág, s kterým Ciri cestovala, když prchali před divokým honem. Když navštíví vesnici, kde Ciri pobývala, její stopy vedou ke Zbabělci. Muž, který za záchranu Ciri obětoval svou čest a zběhl z boje. Jeho pomalu hnijící tělo najdou ve staré Freyně zahradě a po jeho oživení zjistí, že při útěků Ciri nastoupila s neznámým mágem na loď, na které se posléze vrátil jen podivný znetvořený člověk. Geralt vzpomene, že onoho tvora viděl u barona Filipa. Podivný muž nemluví a mumlá jen slovo Uma, podle nějž je i nazýván.

Geralt bere Umu do Kaer Morhen, zaklínačské pevnosti hluboko v horách, kde s pomocí dalších zaklínaču Lamberta, Eskela a mistra Vesemira, a čarodějky Yennifer zjistí, že Uma je postižen velmi starou kledbou. Po jejím těžkém sejmutí se ukáže, že to je elfský vědoucí Avalla'ch, velmi mocný mág ze země, z které pochází i divoký hon, a že to byl on, kdo pomohl Ciri utéct před divokým honem a ukryl jí na ostrově mlh, který je, jak tvrdí, mimo naše světy.

Cesta na ostrov není snadná, ale Geralt se tam vidá a konečně po rocích se potkává se svojí, nyní již dospělou chráněnkou Ciri, která radost ze setkání patřičně opětuje. Na vítání však není čas, protože ikdyž je ostrov zakletý, divoký hon se brzy objeví a Ciri s Geraltem se chtě nechtě odteleportují na zaklínačskou pevnost, kde už jsou připraveni Geraltovi přátele, aby jim pomohli v boji s divokým honem.

S pomocí mocných magických schopností Triss a Yen a bojovím uměním ostatních je hon značně oslaben, jejich magie je ale silnější, a tak se dostávají k Ciri, kterou se snaží bránit Vesemir. Když je zabit, Ciri ve vzteku a smutku nechtěně uvolní své magické schopnosti a zahání krále honu na ústup. Až Avalla'ch jí zastaví. Později po pohřbu vědoucí podotkne, že Ciri má velmi mocné schopnosti, které neumí ovládat a že do té doby by se měla mít na pozoru a měla by být pod dohledem.

Ciri, dychtící po pomstě probouzí Geralta brzo ráno a naléhá, že může Vesemira pomstít. Geralt se nenechá dlouho přemluvat a vydává se s ní do Velenu na sabat čarodějnic, kde je čestným hostem i elf, jenž zabit zaklínačského mistra. Geraltovi se podaří ho zabít a s Ciri se vydávají do Novigradu, kde už na ně čeká Triss, již se nápad vůbec nelíbil, Yen, která je ráda že šel Geralt s Ciri a Avalla'ch, který má nápad jak oslabit krále honu.

Avalla'ch, jakož to mocný vědoucí, podotkne, že král divokého honu, též známý jako Eredin, zabil předchozího krále aby se dostal k moci. Minulý král měl velkého nasledovníka, nynějšího místokrále, který o Eredinově královraždě nevěděl. Když se vědoucí s Geraltem dostanou do jejich země, Avalla'ch vezme jejich místokrále do světa lidí, kde mu ukážou pravdu. Zdrcený a znechucený přislíbí, že všechny města z jejich země přestanou krále a divoký hon podporovat.

Když Geralt s čarodějkami najdou a spojí bývalou Loži Čarodějek, vydávají se opět na Skellige, kde najdou artefakt Sluneční kámen, s jejimž pomocí můžou přivolat Divoký hon.

Když po bitvě zabijete krále divokého honu, zjistíte, že Avallla'ch s Ciri utekl a nyní pro ni otevírá bránu mezi světy.
Ciri vysvětluje, že divoký hon je poražen, ale zkázu světů může přivodit i Bílá zima, kterou podle proroctví může zastavit jen ona a s posledním sbohem vstupuje do věže ....

Konec hry záleží jen na vás. Jsou 3 různé konce, kdy Ciri umře, Ciri se vrací a stává se císařovnou a Ciri se vrací a stává se Zaklínačkou. Konec ovlivní jak se k Ciri budete chovat a jestli ji vezmete za císařem.

Hra má i plno jiných vedlejších úkolů. Některé jsou splnit hned, jiné až podle postupu v hlavním příběhu. Je i plno rozhodnutí mimo hlavní příběh, které ovlivní finální ukázky, jako například s kterou čarodějkou zůstanete, jestli zabijete Radovida nebo co se stane s Nilfgaardem.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama